Z życia parafii

   

1 maja 2005 UROCZYSTY DZIEŃ KOMUNII
 

Dzień I Komunii św. jest jednym z najważniejszych dni w życiu dziecka, a  może nawet najważniejszym, ponieważ pierwsze spotkanie z Chrystusem eucharystycznym często decyduje o stopniu przyjaźni z Nim przez całe życie.

1 maja 2005 roku Pan Jezus zamieszkał po raz pierwszy w sercach 34 dzieci. Dzień ten był wielkim świętem rodzin, ponieważ I Komunia św. dziecka stanowi przeżycie duchowe, świąteczne dla całej rodziny; ojca, matki, rodzeństwa, ale także i dla dalszej rodziny.  Rodzina bowiem zawsze była i jest tym ludzkim środowiskiem do którego  Bóg przychodzi poprzez sakramenty święte. Małżonkowie, którzy dali życie swoim dzieciom,  w tym tak ważnym dniu zaprosili Chrystusa, aby przyszedł do serc ich dzieci, aby był dla nich manną, Chlebem dającym już nie ziemskie życie, ale dającym życie wieczne.

 

            Uroczysta Msza św. rozpoczęła się o godzinie 10.30. Przed kościołem dzieci zostały wprowadzone w obrzęd sakramentu, a następnie poprosiły swoich rodziców o błogosławieństwo, a później ze śpiewem na ustach udały się procesyjnie do  kościoła Uroczystą Mszę św. sprawował ks. proboszcz Feliks Paściak. Po homilii uczniowie klasy II odnowili przyrzeczenia chrzcielne, złożyli przyrzeczenia abstynenckie, a następnie modlili się razem z rodzicami w intencjach Kościoła i wspólnoty. W darach ofiarnych przynieśli do ołtarza m.in.: kwiaty, tronik pod monstrancję, a także chleb i wino, które za chwilę miały stać się Ciałem i Krwią Pańską. Wreszcie nadszedł tak długo oczekiwany moment - dzieci w modlitewnym skupieniu przyjmowały I Komunię św., której udzielił im ks. proboszcz. Po Komunii św. dzieci podziękowały Panu Jezusowi za to, że przyszedł do ich serc, a także podziękowały swoim rodzicom, księżom, wychowawczyniom oraz tym wszystkim, którzy przygotowywali ich do I Komunii św. Wyrazem podziękowań były złożone na ołtarzu oraz wręczone księżom i innym osobom przepiękne kwiaty. Po skończonej Mszy św. dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki, które będą im przypominały o tym wyjątkowym dniu w ich życiu.

 

19 kwietnia 2005 HABEMUS PAPAM

Dzisiaj, 19 kwietnia 2005 roku
Kolegium Kardynalskie,
w czwartym głosowaniu,
wybrało na Następcę Apostołów
niemieckiego kardynała Josepha Ratzingera,
który przyjął imię:

BENEDYKT XVI.
11 kwietnia 2005 Modlitwa w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ojca świętego Jana Pawła II.

2 kwietnia w naszym kościele około godziny 22.00 zabrzmiały dzwony, które obwieściły tę smutna wieść. Przez cała niedzielę modliliśmy się w intencji zmarłego Ojca św. uczestnicząc w Mszach św.

Od poniedziałku do środy młodzież klas gimnazjalnych po Mszach św. wieczornych prowadziła różaniec, rozważając poszczególne tajemnice w oparciu o teksty papieskie.

W czwartek o godzinie 16.00 ks. proboszcz Feliks Paściak celebrował uroczystą Mszę św. intencji Ojca św. w której uczestniczyły dzieci i młodzież wraz z nauczycielami i wychowawcami Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Po Mszy św. dzieci, młodzież i dorośli udali się z pielgrzymką do kapliczki, która upamiętnia wizytę turystyczną ks. biskupa Karola Wojtyły w naszej parafii.

[Więcej zdjęć]

Wieczorem o godzinie 18.00 została odprawiona kolejna Msza św. w intencji papieża. Po niej wyłożono w kościele księgę kondolencyjną. O godzinie 20.00 młodzież spotkała się na czuwaniu modlitewnym.

W dniu pogrzebu ks. Andrzej Kudyba o 8.00 odprawił Mszę św. żałobną w intencji papieża w której uczestniczyło wielu parafian. Następnie w domach, przed telewizorami, w modlitewnej zadumie wierni śledzili uroczystości pogrzebowe.

W sobotę o godzinie 20.30 rozpoczęło się czuwanie modlitewne, w którym wzięli udział parafianie. W czasie czuwania wsłuchiwano się w teksty papieskie, śpiewano pieśni bliskie zmarłemu Ojcu świętemu.

Niedziela, 10 kwietnia to kolejny dzień modlitw w intencji Ojca św.


 

2 kwietnia 2005 Zmarł Ojciec Święty Jan Paweł II
 
W dniu dzisiejszym w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego nasz Pan Jezus Chrystus powołał do swego Królestwa naszego Rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II.

"A przecież nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa"

Jan Paweł II, Tryptyk Rzymski


 

31 marca 2005 Misterium "Połamany Krzyż" wystawione w kościele
    [Zdjęcia]


  [Poprzednia strona  - Archiwum]