Z życia parafii

   

17 lutego 2006 V Konkurs Piosenki Religijnej w Miejscu Piastowym


 [Zdjęcia]

22 stycznia 2006 KONCERT KOLĘD


 [Zdjęcia]

15 stycznia 2006 JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE DZIECI MŁODSZE


 [Zdjęcia]

6 stycznia 2006 JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE


 [Zdjęcia]


 

Młodzież i dzieci umieją się baw

 

Choć mamy wiele obowiązków i nauki, które podejmujemy sumiennie i z ochotą, staramy się organizować także czas wolny. Szkoła w Desznie stała się terenem naszych działań. Tam zorganizowaliśmy zabawę sylwestrową, w której wzięło udział ok. 30 osób. Czas spędziliśmy miło, angażując się w zabawy, konkursy, tańce dyskotekowe i nie tylko. Chłopcy wykazali się wspaniałą postawą gentlemeńską i nie pozwolili, żeby dziewczyny siedziały na krzesełkach. Apetyt dopisywał nam bardzo. Młodzieżowe dania typu chipsy, cola i owoce wzięły górę nad wspaniałym cieplutkim bigosikiem, który trzeba było zabrać do domu. Po imprezie grzecznie wróciliśmy do domów już w Nowym Roku, oczywiście za wiedzą rodziców i pod ich opieką.

Wielką popularnością cieszyła się zabawa na koniec karnawału tj. przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Tu wyrażamy wdzięczność wobec dyrekcji i wychowawców Domu Wczasów Dziecięcych, którzy zgodzili się, aby ta zabawa odbyła się w ich ośrodku. Dyrektorem artystycznym była pani Małgorzata Śliwka. Swoimi pomysłami na dobrą zabawę zaskoczyła nawet największych malkontentów wśród uczestników. Zaczęło się od rytuału na powitanie poprzez taniec swing w uliczce i konkursy wiedzy religijnej. Uciechom nie było końca.

Czas wypełnił nam także ksiądz Janusz, przeprowadzając kilka ciekawych zabaw przy akompaniamencie gitary.

Gwoździem programu, na pewno was zaskoczę, wcale nie była zabawa, ale cieplutki żurek od siostry Krystyny. Przy naszych wilczych apetytach, aż dziw, że zachowało się trochę dla księdza Proboszcza Feliksa, który z racji odprawianej Mszy świętej wieczornej, na imprezę przyszedł trochę później. Wspaniałym wodzirejem, była także siostra Barbara z dziewczynami z grupy Dzieci Maryi.

Podczas tej zabawy dało się zauważyć ciekawe zachowane; starsi i młodsi bawili się razem, wszyscy byli zauważeni i zaangażowani we wspólną zabawę. Najmłodsze dzieci były motywowane przez starszą młodzież. Fajnie jest przebywać w takiej wspólnocie.

 

  [Poprzednia strona  - Archiwum]