Z życia parafii

   

28 stycznia 2007 "Kolędo leć – by ogrzać serce…"

Od Boga posłany na świat Jezus, przyniósł miłość, radość i pokój. W ciszy niedzielnego styczniowego popołudnia my uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Posadzie Górnej, oraz Szkoły Filialnej w Rymanowie Zdroju przygotowaliśmy w darze „Maleńkiej Miłości” koncert kolęd i pastorałek, by każdy, kto zapragnie, mógł razem z nami otworzyć swe serce Jemu.
Odkrywając te dary pragniemy „przypatrzeć się powołaniu naszemu”. Dziękujemy naszym kochanym rodzicom, którzy odkryli to powołanie współpracując w dziele zrodzenia i wychowania nas w wierze, a dziś wielbią Najwyższego przez śpiew cudownych kolęd i pastorałek.

Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć!

[Zdjęcia]

Szczególne dary swojego powołania odkrywają nasi opiekunowie, nauczyciele, katecheci, którzy poświęcają swoje życie i czas, dokładając wiele samozaparcia by krok po kroku odkrywać i kształtować w nas młodych talenty i dary piękna oraz miłości. Serdecznie dziękujemy Panu Bogusławowi Malinowskiemu, Panu Waldemarowi Czado, Pani Marcie Krupie, Pani Magdalenie Kasperowicz,
S. Barbarze Zegar za wytworzenie atmosfery ciepła i serdeczności, by w uroku ciszy wieczoru wrócić do bogatych przeżyć przeżywanych przy kolędzie.
Obok nas jest wielu ludzi, którzy dodają nam odwagi, byśmy każdego dnia próbowali się zmagać z codziennością kształtowaną przez otoczenie, dając świadectwo postawy pełnej wiary i ufności. Jest to wspaniała publiczność Rymanowa Zdroju i przebywający kuracjusze, którym serdecznie dziękujemy za obecność, ciepłe słowa,
uznanie i gesty życzliwości.

Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć!

[Scenariusz format *.doc]

7 stycznia 2007 "Narodziłem się, aby twoje rany zmienić w perły miłości"

Czas Bożego Narodzenia nastraja nas do refleksji na potęgą miłości Boga, który nam ją objawia w swoim Synu Jezusie Chrystusie. Uczniowie, katecheci i nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Posadzie Górnej przygotowali jasełka ze szczególnym przesłaniem "Narodziłem się, aby twoje rany zmienić w perły miłości". Dla zaproszonych rodziców, parafian i kuracjuszy czas świątecznego popołudnia był refleksją nad przeżywaniem codzienności i realizowania własnego życiowego powołania.

Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć!
[Zdjęcia cz. 1/2]

Dzieci i młodzież w swoich talentach aktorskich, muzycznych, ukazywały życie ludzi żyjących dwa tysiące lat temu oraz wnętrze dzisiejszego często zranionego człowieka.

Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć!
[Zdjęcia cz. 2/2]

Kontynuowana tradycja wystawiania jasełek w kościele dostarczyła wielu wzruszeń, stała się okazją do pogłębienia wiary, odkrycia pereł miłości, radości i nadziei, które daje Jezus.

[Scenariusz format *.doc]

 

[Poprzednia strona  - Archiwum]