Z życia parafii

   

16 październik 2007

Uroczysta Eucharystia z okazji VII Dnia Papieskiego.

Pieśnią na wejście „Barka” schola parafialna oddała chwałę Bogu za Jana Pawła II. W homili, ks. Proboszcz przywołał w pamięci, dzień - 16 październik, 1978r., kiedy to cała Polska radowała się z wyboru papieża Polaka. Zwrócił też uwagę jak bardzo papież był ludzkim człowiekiem a zarazem wielkim. Uświadomił, że dopiero po śmierci odczuć można jego brak, tęsknotę za nim, jak za kimś bliskim.

 

Po Mszy św. młodzież skupiona we wspólnocie Młodzieży i Dzieci Maryi, którą prowadzi s. Barbara, słowem i pieśnią wyraziła cześć papieżowi. Na słowo składały się teksty papieskie, mówiące o poszanowaniu godności człowieka. Oprócz treści papieskich młodzież zaprezentowała własną twórczość w formie modlitwy n/t godności człowieka. Modlitwą różańcową zakończony został kolejny wieczór z Janem Pawłem II.

[Więcej zdjęć]


14 X 2007 r. niedziela

Przesłanie VII Dnia Papieskiego
„Jan Paweł II obrońca godności człowieka”

Pod tym hasłem w tym roku obchodzimy już siódmy dzień papieski - obrońca godności człowieka. Przy nim czuliśmy się bezpiecznie, przy nim czuliśmy się dziećmi jednego Ojca. Jednakże po śmierci nie zapominamy o nim. Nadal jest nam bliski, jest przykładem do naśladowania, ale już w Niebie - zapewne niedługo jako święty. Jego testament pamiętamy - miłość braterska, miłosierdzie i najważniejsze - „ nie można zrozumieć człowieka bez Chrystusa”

On zawsze był sobą. Nie mieli na niego wpływu możni tego świata- w tym jego świętość i wielkość. I za to go kochamy. On zniżył się do najbiedniejszych, najbardziej dyskryminowanych przez świat. On bronił człowieka przed samym sobą.

W niedziele po każdej Mszy św. młodzież zbierała datki na stypendia dla ubogiej a zdolnej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ten sposób budujemy żywy pomnik dla Jana Pawła II.


październik 2007

Miesiąc poświecony Matce Bożej Różańcowej.

Nabożeństwa różańcowe, które odbywają się w naszej parafii mają osobliwy charakter. Prowadzą je Róże Rodzinne. Parafia podzielona jest na 31 wspólnot zwanych „Różami Rodzinnymi”. Wspólnota ta składa się z 15-tu do 20 - rodzin. W każdy kolejny dzień miesiąca, oprawę liturgii Mszy św. oraz prowadzenie medytacji różańcowych przypada jednej Róży, tym sposobem zaangażowana jest cała Parafia.


 


5 październik 2007

Bądźcie świadkami Miłosierdzia

5 października w dzień wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej nastąpiło uroczyste przyjęcie jej relikwii do wspólnoty parafialnej. Ceremonii tej dokonał bp Adam Szal, który celebrował Mszę św. w asyście dziekana ks. Andrzeja Chmury, proboszcza parafii Rymanów ks. Mieczysława Szostaka, proboszcza naszej parafii Marka Zajdla i wikariusza z parafii Krosno - Turaszówka ks. Janusza Zajdla. W homilii bp Adam Szal powiedział:, „bądźcie świadkami miłosierdzia wy parafianie Rymanowa Zdroju i kuracjusze”. Po mszy świętej odbyło się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zakończone ucałowaniem relikwii.

   

Założycielka uzdrowiska hr. Anna Potocka pisząc w swoim pamiętniku o początkach Rymanowa, wypowiedziała znamienne słowa, współbrzmiące w pewnym sensie z obecnym wydarzeniem i orędziem św. Faustyny (…)”Roiło mi się po głowie młodej, że z całego świata miłością można by zrobić takie społeczeństwo, „takie niebieskie miasto”.


  [Poprzednia strona  - Archiwum]