Z życia parafii

   
25 listopad 2007 Święto Chrystusa Króla- patronalne święto Akcji Katolickiej

   Akcja Katolicka w naszej parafii obchodziła w Dzień Chrystusa Króla jubileusz, 10-lecie działalności. Z tej racji odbyło się spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej po hasłem „ spotkanie wdzięczności”. Prezes, Małgorzata Śliwka podziękowała wszystkim członkom za dotychczasową pracę. Również Ksiądz Proboszcz wyraził słowa uznania oraz zachęcał do dalszej działalności. Po oficjalnej części był czas na miłe spotkanie przy ciastku i herbacie, jak również przy piosence, którą animował ks. Janusz. Na koniec Prezes jeszcze raz wyraziła nadzieje, że w szeregi Akcji Katolickiej wstąpi więcej młodych ludzi z naszej Parafii, do czego serdecznie zaprasza wszystkich myślących po katolicku i chcących coś czynić dla środowiska we współpracy z duszpasterzami.


11 listopad 2007 Rocznica Odzyskania Niepodległości

   To już 89-ta rocznica niepodległej Polski. Jednak od 19-tu lat możemy obchodzić tę rocznicę jawnie i uroczyście. W naszej parafii w poniedziałkowy wieczór młodzież „oazowa” uczciła tę ważną datę 11 listopada 1918r. w piękny sposób.

   Były to listy, które czytają dziadkowie swoim wnukom z tamtych czasów, z czasów walki o niepodległą Polskę. Ukazywane były poszczególne etapy wyzwalania, aż doszło do chwili gdzie można było zaśpiewać „Jeszcze Polska nie zginęła” - młodzież zaintonowała, a zgromadzeni w kościele w postawie stojącej odśpiewali hymn narodowy. Tę chwilę każdy przeżył na swój sposób, z pewnością głęboko...
 

  


 

Rozpoczęło się w 2005r.

    Budowa domu parafialnego posuwa się naprzód. Zapoczątkował ją były proboszcz ks. prałat Feliks Paściak w 2005 roku. Po wielu trudach i staraniach kupił działkę w centrum uzdrowiska i uzyskał pozwolenie na budowę. W przeciągu roku doprowadził do wyprowadzenia murów do pierwszej kondygnacji wraz z pierwszą płytą. Od jesieni 2006 r. rozpoczęte dzieło kontynuuje obecny proboszcz ks. Marek Zajdel. Przed zimą 2007 r. zostanie ukończony kolejny etap budowy zakończony pokryciem dachu. Dzięki ofiarności parafian, jak również kuracjuszy, którzy kupują cegiełki, może zostać w niedługim czasie, oddany do użytku.

    Dom parafialny jest nie tylko miejscem zamieszkania księży, ale zapleczem Kościoła, bazą dla wspólnot parafialnych szczególnie młodzieży, gdzie będzie mogła znaleźć wsparcie do rozwoju chrześcijańskiego ducha, oraz radosnych spotkań w gronie rówieśników.


1 listopad 2007

Narodzeni do nowego życia

„Ty Jeden możesz ciała nasze
 odebrać ziemi z powrotem”
/Karol Wojtyła/

   W listopadzie szczególnie pamiętamy o zmarłych - o naszych bliskich, przyjaciołach, znajomych. Cmentarze są pełne ludzi. W ten dzień spotykają się ci, którzy odeszli z tymi, którzy podążają za nimi.

     Pochylając się nad grobem możemy uświadomić sobie dwie prawdy- nieuniknioną śmierć a zarazem radość nowego życia poza śmiercią.


 


28 październik 2007 Dni Maryjne
    V Dni Maryjne, zostały zorganizowane w dniach 27 - 28 11 2007 r. przez Stowarzyszenie Dzieci Maryi, Stowarzyszenie Akcja Katolicka i Parafię św. Stanisława w Rymanowie Zdroju dla dzieci i młodzieży, formujących się w grupach parafialnych. Uczestnicy spędzili je w miłej atmosferze przy dobrym poczęstunku, w radosnej zabawie. Akcent Maryjny przejawiał się przez napisanie przez dzieci i młodzież wiersza i modlitwy do Matki Bożej. Nie zabrakło również modlitwy różańcowej. W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaufanie, współpracę i dobre ciasto dla wszystkich uczestników.


26 październik 2007 Konkurs piosenki religijnej
    Dnia 26 października 2007 roku w Miejscu Piastowym odbył się Konkurs Piosenki Religijnej. Parafię Rymanów Zdrój reprezentowali: zespół „Wezwani”, schola św. Stanisława i schola dziecięca. Swoim pięknym śpiewem zachwycali także liczni soliści. Dwie grupy i niektórzy soliści z naszej Parafii zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Największym zaszczytem był śpiew na uwielbienie Boga


  [Poprzednia strona  - Archiwum]