Z życia parafii

   

25 września 2008
 Pan Jezus już się zbliża…

    Za siedem miesięcy kolejna grupa dzieci w naszej parafii zostanie świadomymi Uczniami Jezusa. Przyjmując w maju sakrament Komunii Świętej, zostaną oddani w ręce Chrystusa- Miłującego Nauczyciela.
Na dzisiejszej Eucharystii odbyło się błogosławieństwo różańców, które otrzymały dzieci, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Od tej pory modlitwa różańcowa będzie prowadzić je do przyjęcia jednego z najważniejszych sakramentów w życiu chrześcijanina.

[Więcej zdjęć...]


18 września 2008

Rozpoczęcie nowego roku formacyjnego

   

    Wspomnienie św. Stanisława Kostki - to święto patronalne młodzieży. W ten wieczór na Eucharystii licznie zgromadziła się przede wszystkim młodzież, ale nie tylko - dorośli również. Było to, bowiem jednocześnie rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszelkich grup i w wspólnot istniejących w naszej parafii.
Ks. Proboszcz wygłosił kazanie, w którym „zmusił” do refleksji nad sobą jako członkiem wspólnoty,:”… u progu nowego roku formacyjnego musimy zadać sobie to pytanie - do czego mnie Pan Jezus wzywa, kim mam się stać jako dziewczyna jako chłopak, rodzic jako kapłan, kim mam być dla moich przyjaciół, …
    Oprawę liturgiczną i śpiew przegotowała młodzież należąca do Oazy, Dzieci Maryi oraz kręgów Ruchu Światło Życie.
    Po Mszy św. nastąpił ciekawy wieczór, szczególnie dla młodych ludzi - wspomnienie wakacyjnych rekolekcji w slajdach opatrzonych dowcipem a zarazem ciekawym i budującym słowem.

[Więcej zdjęć...]


Poprzednia strona  - Archiwum