Z życia parafii

 
 
25 styczeń 2009 Koncert kolęd parafialnego chóru "Źródło"

25 stycznia koncert choru

    Dla ludzi kochających śpiew dzisiejszy koncert w wykonaniu chóru parafialnego był pięknym doświadczeniem płynącym z zasłuchania się w artyzm i talent, którym Bóg obdarza ludzi.
    Po Mszy św. odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego, który pod dyrygenturą Justyny Wańdygi, śpiewa już 8 lat. Powstał w roku 2001 i przyjął nazwę „Źródło” w 2004r.
    Piękna i profesjonalna interpretacja kolęd zachwyciła nie tylko parafian, ale i kuracjuszy. Owacje na stojąco dały temu wyraz.

25 stycznia koncert choru


 16 stycznia 2009

Zmarł  śp. Marian Łuc - ojciec ks. Janusza


Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,
a światłość wiekuista niech mu świeci na wieki wieków. Amen.

   Łącząc się z Księdzem w smutku po śmierci ojca, składamy szczere wyrazy współczucia oraz zapewniamy o modlitwie.

Parafianie

   19 stycznia o godz. 13-tej w Pruchniku odbył się pogrzeb śp. Mariana Łuca ojca ks. Janusza.

   Z naszej parafii wyruszyła spora grupa osób, aby uczestniczyć w ostatniej doczesnej drodze Zmarłego. Mszę św. celebrował ks. biskup Marian Rojek. Współcelebransami byli synowie Zmarłego - ks. Janusz Łuc, ks. Jacek Łuc, ks. Zbigniew Łuc oraz około 60 kapłanów z dekanatów - koledzy i przyjaciele kursowi trzech braci kapłanów. Homilię pożegnalną wygłosił ks. proboszcz Marek Zajdel. Wiele ciepłych i podnoszących na duchu słów skierował do rodziny oraz do samego zmarłego „Marianie - mówił - często tu przychodziłeś do tej świątyni na własnych nogach, dziś po raz ostatni jesteś, ale przyniesiony na rękach… Twoje doczesne szczątki są przed ołtarzem Pańskim a naprzeciw, za ołtarzem, trzej Twoi synowie składają ofiarę Bogu... Nie zdążyłeś wprowadzić się do swojego nowego domu tu na ziemi, ale poszedłeś do domu jeszcze piękniejszego, domu wiecznej radości. Za chwilę i my za Tobą tam pójdziemy…”

   W promieniach chylącego się ku zachodowi słońca ostatnia grudki ziemi spadały na trumnę zmarłego dla nas, a narodzonego dla Boga.

 


6 stycznia 2009 Święto Objawienia Pańskiego - Jasełka
 

6 stycznia jaselka

     W dzisiejsze święto po Uroczystej Eucharystii młodzież przedstawiła jasełka. Był to refleksyjny obraz Bożego Narodzenia. Odsłaniał, w jaki sposób i w jakich realiach, dziś Mesjasz był by przyjmowany i spostrzegany.

     Spektakl ten przygotowała sama młodzież ze swej inicjatywy-, za co bardzo serdecznie podziękował im Ks. Proboszcz oraz zebrani w kościele poprzez głośne owacje.

      W jednej z ról młodzież obsadziła ks. Janusza a pozostali artyści to: Magdalena Inglot, Konrad Przybyła, Weronika Ziajka, Sylwia Wołczańska, Dominika Godzik, Martyna Ludwiczak, Dariusz Zygmunt, Bartosz Ligenza, Paulina Bolanowska, Edyta Wołczańska, Katarzyna Ligenza, Monika Kuczwar, Izabela Wójcik, Dominika Dzidziul, Anna Śliwka, Bernadeta Zygmunt, Maciej Rygiel, Michał Rygiel, Luiza Kuczwar.


 

Poprzednia strona  - Archiwum