Ogłoszenia duszpastreskie

II Niedziela Adwentu - 04. 12. 2016

*************************************************************

1.      Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca grudnia, niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańca i arcybractwa. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po mszach św. za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2.      Zachęcamy do licznego udziału w roratach, codziennie wieczorem o godz. 17 00, a w soboty rano o 6 30. Gorące zaproszenie kierujemy do młodzieży, do dzieci i rodziców małych dzieci.

3.      W poniedziałek dzieci z I klasy gimnazjum zapraszamy na mszę św. roratnią i na katechezę przed bierzmowaniem.

4.      We wtorek po roratach zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.

5.      W środę I miesiąca zapraszamy 15 min przed mszą św. na katechezę o Biblii.

6.      W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Odpust w Króliku Polskim. Msze św. w naszym kościele o godz. 8 00 i dwie msze popołudniu o 15 30 i o 17 00. Kuracjuszy zapraszamy na mszę św. o 15 30.

7.      W czwartek o 17 00nasze dzieci komunijne z klas III otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej, które nałożą im rodzice, a dzieci ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi otrzymają medale Matki Bożej, które również będą im nałożone na znak przyjęcia do wspólnoty. Zapraszamy dzieci i rodziców na tę uroczystość. Po mszy św. będzie spotkanie rodziców przed I komunią.

8.      W piątek po roratach nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

9.      W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostry Misjonarki Rodziny Maryi z Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Ostrowca Świętokrzyskiego, które przywiozą do nas wykonane przez swoich podopiecznych szopki i ozdoby świąteczne. Składając ofiarę na pomoc tej placówce będzie można takie ozdoby nabyć.

10.Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są wyłożone świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jak co roku ofiara to minimum 5 zł. Zapraszamy do nabywania.

11.Siostry i P. Organista już rozprowadzają opłatki wigilijne po mszy św. w zakrystiach.

12.W sklepach: w Desznie, w „Centrum” w Rymanowie Zdroju i w „Groszku” w Posadzie Górnej są wystawione jak co roku kosze na wszelkie potrzebne artykuły spożywcze na święta. Chcemy nimi ty razem obdarować potrzebujące wsparcia osoby samotne w naszej parafii, by mogły spokojnie i z radością przeżyć Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy was do podzielenia się darem serca z potrzebującymi.

13.Ruch  Światło-Życie zaprasza dzieci, młodzież i rodziny na Dzień Wspólnoty Ruchu w przyszłą niedzielę 11 XII do Wrocanki. Początek o godz. 14 00.

14.Zapraszamy do prasy katolickiej, jest wyłożona na stoliku pod chórem. Ofiary prosimy wrzucać do skrzyneczki nad stolikiem.

15.Intencje mszalne na ten tydzień:

Intencje mszalne: 05. 12 – 11. 12. 2016

Rano:

- + Teresa Flaszczyńska – greg. 5

- +Kazimiera Bolanowska w 5 rocz. śmierci

- + Teresa Flaszczyńska – greg. 7

Czwartek 8 00

- + Maria Myrta – int. od Renaty Ćwiąkała i Kazimierza Mendyka z rodzinami

- + Teresa Flaszczyńska – gregorianka 9

Sobota

+ Teresa Flaszczyńska – gregorianka 10

Wieczorem:

- + Maria Myrta – int. od Anny Rygiel z d. Klimkiewiczów

- 1) + Teresa Flaszczyńska – greg. 6

2) + Maria Zięba w 5 rocz. śmierci

- 1) + Franciszek Inglot – w 5 rocz. śmierci

2) ++ Józefa i Wiesław Filipowicz + Cecylia Gacek
++ Maria i Michał Różowicz

15 30

- + Teresa Flaszczyńska – greg. 8

17 00

- 1) o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla s. Marii z racji imienin oraz
o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Niepokalanej dla Dzieci i Młodzieży Maryjnej

2) + Władysław Rygiel w rocz. śmierci

- 1) + Maria Myrta – int. od Zofii i Zygmunta z Golcowej z rodziną

- 2) + Bronisława Kania w 4 rocz. śmierci

Sobota

- + Maria Myrta – int. od Małgorzaty i Kazimierza Rij oraz od Sabiny i Artura Buczek

III Niedziela Adwentu   -  11. 12. 2016

7 30

- + Jan Ziajka w 17 rocz. śmierci ++ Barbara i Michalina i zmarli Rodzice

9 00

- ++ Wiktoria i Wojciech Klimkiewicz + Władysław Zięba

10 30

1) za Parafian, za zmarłych parafian

- 2) + Zofia Szymczakowska – int. od Macieja i Alicji

16 00

- + Teresa Flaszczyńska – greg. 11

ŚWIĘTA I WSPOMNIENIA ŚWIĘTYCH

W DNI POWSZEDNIE

----------------------------------------------------------------------------

II Niedziela Adwentu - 04. 12. 2016

Poniedziałek                     - 5  grudnia  2016

·      -----------------------------------------------------------

Wtorek                      - 6  listopada  2016

·      -----------------------------------------------------------

·      Wspomnienie dowolne św. Mikołaja (biskupa)

Środa                        - 7  grudnia   2016

·      Wspomnienie św. Ambrożego (biskupa i doktora Kościoła)

Czwartek                  - 8  grudnia  2016

·      Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Piątek                        - 9  grudnia  2016

·      -----------------------------------------------------

·      Wspomnienie dowolne św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin

Sobota                     - 10  grudnia  2016

·      Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego (kapłana)

·       Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP

PAPIESKIE INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY

NA  GRUDZIEŃ  2016

OGÓLNA: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.

MISYJNA: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.

INTENCJE  RÓŻ  ŻYWEGO  RÓŻAŃCA

O dobre przygotowanie się na obchód tajemnicy Wcielenia Bożego Słowa.